3AC
AIREX
JMB

Nowa fabryka pod Nowogardem

Poniżej przedstawiamy informacje nt. wspólnej inwestycji firmy JMB oraz szwajcarskiego koncernu 3AC - producenta pianek PET marki AIREX®
Zakończyliśmy już rekrutację do pierwszego etapu uruchamiania naszej fabryki!

Za jakiś czas pojawią się tu nowe oferty, więc zachęcamy do śledzenia tej strony w przyszłości.
O inwestycji

Inwestycja realizowana jest w Nowogardzkiej Strefie Inwestycyjnej. Większość prac budowlanych została ukończona. Po zakończeniu budowy, instalowana będzie infrastruktura do uruchomienia pierwszej produkcji.

W fabryce docelowo prowadzone będą:
1. produkcja arkuszy pianki PET (czyli surowca dla JMB)
2. produkcja zestawów części do łopat elektrowni wiatrowych (z pianki PET).

Najpierw produkcję pianki PET uruchomi szwajcarski partner JMB, czyli koncern 3AC, który jest producentem pianek pod marką AIREX® (nazwa nowej spółki w Polsce to AIREX Poland Sp. z o.o.).

Produkcja pianki PET wystartuje do końca 2022. Proces produkcyjny jest zaawansowany i zautomatyzowany. Koncern 3AC zatrudnił już swój zespół produkcyjny.

Następnie w nowej fabryce swoją produkcję uruchamiać będzie także JMB. Będzie to produkcja bardziej manualna, zbliżona to tej, którą realizujemy w Budnie, gdzie obecnie pracuje blisko 400 osób.

Uruchamianie części produkcji JMB pod Nowogardem będzie rozłożone w czasie, będzie realizowane etapami, a o potrzebach rekrutacyjncych będziemy informować na bieżąco - także na tej stronie.